De informatieavond over thuisbatterijen en zonnepanelen, georganiseerd door Energiecentrum Woerden, trok op dinsdag 4 februari 2025 een groot aantal geïnteresseerden. In wijkcentrum De Plint kwamen ruim vijftig inwoners samen om meer te leren over de mogelijkheden van duurzame energieopslag. De opkomst toont aan dat de interesse in thuisbatterijen groeit, vooral met de afbouw van de salderingsregeling in zicht.
Toenemende interesse in energieopslag

Tijdens de bijeenkomst gaven experts een uitgebreid beeld van de voordelen en praktische aspecten van zonnepanelen en thuisbatterijen. William van Leeuwen, projectleider van Energiecentrum Woerden, sprak samen met lokale installateur Jacco Pak van JP-Installaties en Jeroen Mulder, hoofddealer van Victron batterijen, over verschillende belangrijke onderwerpen.
Zo kwamen onder meer de werking, en de opbrengst van een batterij in combinatie met zonnepanelen aan bod. Daarbij werd ook het nut van een thuisbatterij, de financiële voordelen en subsidiemogelijkheden toegelicht. Daarnaast werd besproken wat de afbouw van de salderingsregeling vanaf 2026 betekent voor huishoudens.
Na de presentaties kregen bezoekers de kans om vragen te stellen, een mogelijkheid die enthousiast werd benut. Dit maakt duidelijk hoe actueel en relevant het onderwerp is voor huiseigenaren die zich voorbereiden op een duurzame en toekomstbestendige energievoorziening.
Wat dit betekent voor huiseigenaren in de praktijk
Veel aanwezigen kwamen om zich te oriënteren en informatie op te halen. De vraag of het nu al het juiste moment is om een thuisbatterij aan te schaffen, blijft voor velen nog open. De ontwikkelingen op de energiemarkt en mogelijke subsidies in de toekomst spelen daarbij een grote rol.
Interesse? Meld je aan!
Als je meer wilt weten over de mogelijkheden van zonnepanelen en thuisbatterijen dan kun je bij Energiecentrum Woerden terecht voor onafhankelijk advies. Je kunt je aanmelden voor een vrijblijvend adviesgesprek of een offerte via onderstaande link, of neem contact op met William van Leeuwen – mobiel 06-53148487.
Met deze bijeenkomst zien we hoe belangrijk het is om inwoners goed te informeren over duurzame energieoplossingen.
Samen maken we Woerden duurzaam!
William van Leeuwen
Projectleider Energiecentrum Woerden